Hakkımızda

0 6yaş arasındaki çocuklara hizmet vermek amacıyla  Karabağlar  4544 sokak no 8 Barış Mahallesinde   kurulmustur.

Kurulusun  binası  deprem  yangın  ve imar yönetmeliğine uygun yeni binadır.

Sobe kres ve gündüz bakım evinin  kendine ait  çocukların keyifle oynayabilecekleri  geniş bahçesi bulunmaktadır. Bahçe çocuk güvenliği için yeterli donanıma ve eğlenceli oyuncaklara sahiptir.

Kuruluşun İç mekanı yaklasık üçyüz metrekaredir. Kreş açılısında istenen ruhsat  standartlara uygun olarak özel  sekilde   tasarlanmış ve projelendirilmiştir.

Sobe Kreş   Ayse Engür ve Esma Özkalay tarafından kurulmuştur.

Her iki kurucu da lisanslı okul öncesi öğretmeni olup, aynı zaman da meslekdaş ve kardeşlerdir. SOBE kreş onlar için hem bir okul hem de içinde çocukların şen seslerinin duyulduğu mutlu bir yuvadır.

Kurucuların Okul öncesi eğitimi alanında yaklaşık 30 yıldır süren  meslek deneyimi ve uygulamacılıkları bulunmaktadır.Bu meslek  onlar için bir hayat tarzı olmus yasadıkları   süreç içinde serüvene dönüşmüştür

  Bu serüvene bazen öğretmen, bazen idareci bazen de yönetici kimlikleri ile  yıllarca severek devam etmişlerdir.Kurumlarından yüzlerce çocuğu hayata hazırlayıp mezun etmişlerdir.

Hatta şu dönemde mezunlarının çocuklarının devam ettiği nesilden nesile bir kurum  olma gururuyla faaliyetlerine devam etmektedirler.

Meslekle İlk kurumsal kimliği  1992 yılında  Pembe Mavi Anaokulu ile başlamışlar  ve süreç içinde  subeleşerek üç şubede hizmet vermişlerdir. Kurucular o tarihlerden  bu güne mesleklerine  aralıksız olarak  aynı heyecan ve mutlulukla devam etmişlerdir.

Devam eden süreçte  yıllarca çalışan  annelerin en çok zorlandığı bebek bakımı konusunda özgün bir model oluşturmuşlar ve  İzmir’in ilk 0-2 yaş  bebek kreşi olan Bebekler Akademisi kresini  kurmuşlardır.

Bebekler Akademisi  faaliyetine devam eden süreçte UNICEF Proje Uygulama Okulu olarak gelişim takipli eğitim veren bir kurum olarak hizmetine devam etmiştir.

Şu anda varlığını İzmir Göztepe’de sürdüren Minikler Akademisi Anaokulu, Bebekler Akademisi’nin bir devamı niteliğinde hayata geçirilmiştir.

2020 yılında Ayşe ve Esma öğretmen eğitim gönüllüleri olarak  siz değerli velilerimizin isteğiyle yeni bir oluşuma daha karar vermişlerdir.

30 yıllık mesleki birikimlerini  yeni bir isim SOBE  Kreş Gündüz Bakım Evi adi altında açmışlardır.  Yeni yerlerinde de her zaman ki gibi deneyimli ekip ve eğitimci kadrolarıyla  birlikte  hizmet vermeye ve yeniden sevgiyle çocukları kucaklamaya  devam   edeceklerdir.